29. 9. 2022

IV. Mistrovství ČR seniorského fotbalu vyhrál tým Golden Gate Benešov

Čtvrté mistrovství České republiky ve fotbalu v chůzi se opět hrálo v Praze na Strahově, v krásném areálu Stadionu Přátelství a letošní čtvrtý ročník vyhrál tým Golden Gate Benešov!

Mistrovství v seniorském fotbalu neboli fotbalu v chůzi (tzv. walking footbalu), pořádá fotbalová asociace už čtvrtým rokem a je určen pro věkovou kategorii 60+.

Hraje se na čtvrtině klasického fotbalového hřiště s pěti hráči v poli a brankářem na 2x 10 minut. Letošní turnaj se hrál systémem každý s každým. Hlavním rozdílem proti klasickému fotbalu je - jak napovídá samotný název - zákaz běhání.

Letos se zúčastnily tradiční týmy: Senior special sport Teplice, Senior fitnes, Inter Senior fitnes, Golden Gate Benešov, Kantoři Příbram a FC Jílové.

A také mnohé známé fotbalové osobnosti. Za tým z Příbrami například nastoupil trenér a fotbalový expert Josef Csaplár. "Z té atmosféry a z lidí tady je vidět, jak fotbal lidí baví i v tomhle věku," řekl.

„U tohoto typu fotbalu je jednoznačně na prvním místě jeho sociální aspekt. Je skvělé, že se hráči i týmy stále setkávají, trénují a celoročně připravují na mistrovství, které už tradičně probíhá v Praze na Strahově. I když tu byly k vidění skvělé fotbalové zákroky, jsme hlavně rádi, že i v této věkové kategorii lze fotbal hrát a fotbal tak může být celoživotní sport," říká manažerka asociálních projektů Michaela Veselá.

Celkové umístění:

  1. Golden Gate
  2. Senior fitnes
  3. SK Kantoři Příbram
  4. Senior special sport Teplice
  5. FC Jílové
  6. Inter Senior fitnes

Hlavní partner turnaje: FORTUNA.