22. 9. 2022

Fousek uvítal, že Zelenskyj poděkoval za podporu Čeferinovi a vyjádřil se proti vzniku Superligy

FAČR ocenila poděkování zaslané ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským prezidentovi UEFA Aleksandru Čeferinovi za podporu jeho země v konfliktu s Ruskem. Zelenskyj se také zásadně vyslovil proti vzniku a existenci Superligy.

Ukrajinský prezident zaslal prezidentovi evropského fotbalu děkovný dopis, kde vyzdvihl, jakým způsobem fotbalová komunita v čele s UEFA pomáhá Ukrajině. Připomněl i významnou pomoc při srpnovém restartu ukrajinské ligy.

V minulých dnech také UEFA rozhodla, že Rusko se kvůli vojenské invazi nebude smět zúčastnit kvalifikace na EURO 2024. Zelenskyj vyjádřil navíc solidaritu s vytrvalým bojem Čeferina proti vzniku Superligy.

Boj proti Superlize podporuje od začátku také FAČR. „O komunikaci mezi vedením UEFA a Ukrajiny jsme samozřejmě informováni. Ztotožňujeme se s podporou pro pana Čeferina v jeho úsilí proti Superlize, které se shoduje s našimi snahami,“ okomentoval vývoj událostí předseda FAČR Petr Fousek.

FAČR od začátku konfliktu také podporuje svými projekty Fotbalovou asociaci Ukrajiny. „A uvítali jsme i znovuzahájení fotbalové ligy na Ukrajině, protože chápeme, jak je to pro ukrajinský fotbal v dané situaci důležité,“ doplnil Fousek.

FOTO: president.gov.ua