4. 6. 2021

Fousek: Reprezentace má moji maximální podporu a důvěru

Ještě před večerním přípravným zápasem proti domácí Itálii navštívil nový předseda FAČR Petr Fousek český národní tým na tranzitním hotelu během příprav na utkání. 

Svěřencům trenéra Šilhavého chtěl vyjádřit důvěru a zároveň jim dodat odvahu proti týmu, který na domácí půdě neprohrál od září 2016.

„Reprezentace je vždy výstavní síní fotbalové asociace i všech fotbalových fanoušků, a tak je s ní potřeba také pracovat. Tým trenéra Jardy Šilhavého má moji maximální podporu a velkou důvěru. Věřím ve zdařilý test v utkání proti Itálii, prioritou ale samozřejmě zůstává naše vystoupení na finálovém turnaji EURO,“ nechal se slyšet před večerním výkopem v Boloni Petr Fousek.

Český tým se od pondělí připravuje na EURO v hotelu Silena na okraji obce Valles, která leží asi 60 kilometrů severně od Bolzana a jen kousek od rakouských hranic. Setkání nového předsedy FAČR a všech členů reprezentace proběhlo za nejpřísnějších opatření v souvislosti pandemií koronaviru.

V posledních čtyřech vzájemných zápasech Češi proti Italům nezvítězili a na půdě Apeninského poloostrova v základní hrací době v součtu s Československem nevyhráli ani jeden z 18 duelů.

„Věřím, že tým podobné statistiky nebudou svazovat a večer se dočkáme kromě kvalitní přípravy na EURO také přepsání jednoho významného statistického milníku,“ naráží Petr Fousek na fakt, že národní tým v součtu s Československem dělí před zápasem jediná branka od jubilejního 1500. gólu v reprezentační historii.

Zápas v Boloni začne ve 20:45 hodin. Kvůli koronavirovým opatřením na něj může dorazit jen 1000 diváků. Naposledy se týmy utkaly v roce 2013 a české mužstvo prohrálo 1:2.