9. 9. 2022

Fousek jednal s Infantinem

Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek 7. - 8. září v Paříži ve Francii opakovaně jednal v sídle FIFA pro národní asociace (hlavní sídlo FIFA je ve švýcarském Curychu) s prezidentem FIFA Giannim Infantinem.

Fouska doprovázel generální sekretář FAČR Michal Valtr, za FIFA se účastnili ještě zástupce generálního sekretáře Matthias Grafstrom a ředitel oddělení FIFA po národní asociace v Evropě Elkhan Mammadov.

Po nedávném jednání s předsedou UEFA Čeferinem tak vedení FAČR v zájmu českého fotbalu absolvovalo další jednání na nejvyšší možné úrovni. Fousek již v červnu potvrdil, že FAČR navrhuje Infantina na znovuzvolení předsedou FIFA v příštím roce.

„Projednávali jsme záležitosti spojené s českými zájmy ve FIFA, které chceme posílit, a také podporu, kterou FIFA poskytuje národním svazům a jíž chceme pro FAČR více a lépe využívat“, zdůraznil Fousek.

Tématem bylo zejména financování z programů FIFA, zejména Forward, ale i podpora asociací v době covidu i podpora ženského fotbalu, stejně tak jako účast českých zástupců v orgánech FIFA a pomoc odborných expertů FIFA v ČR. Česká asociace se také chce ucházet o pořadatelství některých vybraných akcí FIFA. Vedení FAČR zároveň informovalo FIFA o vývoji v českém fotbale.

Diskutována byla i příprava Mistrovství světa v Kataru, dopady konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou, řešení růstů cen energií i inflace a další záležitosti mezinárodního fotbalu.

Generální sekretář Valtr se pak společně s finančním ředitelem Michalem Šemberou zúčastnil také speciálního semináře ohledně nového finančního programu Forward 3.0, který FIFA zavádí.

„Vedle programu UEFA Hattrick se u programu FIFA Forward jedná o významnou podporu mezinárodních federací, kterou chceme smysluplně využívat“, potvrdil Valtr.

Foto: FIFA