5. 6. 2015

FOTO, VIDEO: Novým členem VV je Prokeš, schválena změna Stanov FAČR

Zvolení nového člena Výkonného výboru FAČR za kluby Synot ligy a Fotbalové národní ligy Michala Prokeše a jednomyslné schválení změny Stanov FAČR. To jsou nejdůležitější výstupy z dnešní 17. Valné hromady Fotbalové asociace České republiky, která se uskutečnila v Praze.

Změna stanov znamená zásadní okamžik při zahájení projektu Fotbalové (R)evoluce – kompletní elektronizace veškeré administrativy spojené se zápisy o utkání, vyřizování přestupů a hostování a sběrných fakturací.

Při schvalování změny Stanov FAČR se zdrželi pouze 3 z hlasujících 199 delegátů VH. Ze změny Stanov FAČR vyplývá také to, že výkonný výbor asociace bude moci rozhodnout o podepsání rámcové smlouvy s Ligovou fotbalovou asociací, s níž souvisí také osamostatnění profesionálních soutěží. „Ano, stanovy toto umožňují, ale v rámcové smlouvě je stále dost aspektů na vyladění především co se týká vztahu profesionálního a výkonnostního fotbalu. Pokud by měly být profesionální soutěže samostatné, pak to vidím reálně spíše až od sezony 2016/17,“ uvedl na tiskové konferenci místopředseda asociace Zdeněk Zlámal.

Michal Prokeš v pomyslném souboji o místo ve VV za členy Synot ligy a FNL uspěl s Richardem Juklem. Pro Prokeše hlasovalo 18 klubů, pro Jukla 13, jeden z profesionálních klubů nehlasoval. „Můj přínos ve výkonném výboru může být především v tom, že se budu snažit provázat mládež s profesionálním fotbalem a potažmo také dobrou reprezentací. Velmi důležitým bodem v mé gesci je také otázka rozvoje regionálních akademií pro talentovanou mládež,“ řekl Prokeš.¨ 

17. řádná Valná hromada FAČR