1. 7. 2015

Fotbalová (R)EVOLUCE: první hostování odbaveno krátce po půlnoci!

Fotbalová (R)EVOLUCE, jeden z nejdůležitějších projektů v historii FAČR, odstartovala úderem dnešní půlnoci a asociace už s potěšením registruje také první „online“ změny v elektronickém vyřizování přestupů a hostování hráčů. A tím prvním vůbec, který se může pyšnit úspěšně odbavenou změnou působiště, je Stanislav Šujan.

Internetový systém (IS) FAČR jeho hostování z klubu KMS Juventus Bruntál do TJ Sokol Razová zaregistroval dnes v čase 0:02, tedy dvě minuty po půlnoci ze včerejška na dnešek! Na sběrnou fakturu TJ Sokol Razová byl zároveň připsán úvodní poplatek ve výši 50 korun. Premiérový transfer v historii Fotbalové (R)EVOLUCE se tímto úspěšně a bleskově zpečetil. A oba kluby se zároveň za promptní reakci mohou těšit na drobné pozornosti od FAČR.

„Máme z této zprávy radost. První změna dresu byla vyřízena těsně po půlnoci a z toho je zřejmé, že někteří funkcionáři byli nedočkaví a chtěli si nový Informační systém FAČR vyzkoušet. Sokolu Razová vyřízení tohoto hostování zabralo dvě minuty, z čehož vyplývá, že nejde o nijak složitou záležitost. Na druhou stranu chápeme, že některé kluby se budou sžívat se změnami v rámci Fotbalové (R)Evoluce déle. Asociace je však připravena všem podávat pomocnou ruku,“ uvedl Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR.

Asociace k dnešnímu odpoledni registrovala přibližně stovku úspěšně odbavených žádostí o přestup či hostování v rámci nového IS FAČR.

Záměrem dnes odstartovaného projektu Fotbalová (R)EVOLUCE je zjednodušení všech procesů souvisejících s otázkou vyřizování přestupů či hostování, fakturačních plateb elektronickou formou napříč celým fotbalovým spektrem do nejvyšší soutěže až po výkonnostní úroveň. Kluby i jednotlivci mohou všechny dotazy týkající se tohoto tématu směrovat na email: revoluce@fotbal.cz.

Dokument

29. 7. 2015

Technické požadavky IS FAČR

Dokument

29. 7. 2015

Seznam Darwinů KFS/OFS

Dokument

29. 7. 2015

Revoluce v kostce

Dokument

29. 7. 2015

Encyklopedie fotbalové revoluce