29. 1. 2020

Fotbalová asociace představila koncept ženské Středoevropské ligy

Ženský fotbal zažívá celosvětový boom a nejinak tomu je v České republice. Fotbalové asociaci záleží zejména na sportovním progresu a tak na tradičním setkání středoevropských fotbalových asociací představila návrh společné soutěže žen.

“Ženský fotbal je stále populárnější a pravidelná mezinárodní soutěž je proto logickým vyústěním. Na setkání jsme probrali spoustu podnětných věcí, na základě kterých podnikneme další kroky v plánování infrastruktury Středoevropské soutěže žen, zatím je myšlenka v plenkách.

Kromě sportovní atraktivity si slibujeme i ekonomický růst a zájem ze strany globálních firem jakožto potenciálních partnerů,” uvedl předseda FAČR Martin Malík.

Koncept celé soutěže byl asociacemi přijat s nadšením a dále se budou podnikat další kroky týkající se celkové infrastruktury soutěže.

“Jak jsem uváděl v srpnu při launchi nového brandu #holkytaky, byl to jen první krok z mnoha v rámci rozvoje tohoto odvětví. A jsem pyšný na to, že jsme natolik progresivní a přišli s myšlenkou společné soutěže jako první.

FAČR navíc přebírá aktivní roli v rámci této platformy a bude se snažit ji více využít pro vzájemnou spolupráci v rámci specializovaných pracovních skupin našich kolegů.” uvedl generální sekretář Jan Pauly.