14. 10. 2021

Fotbal ve spolupráci s Lesy ČR sází nové lesy. Přijďte i vy!

DEN ZA OBNOVU LESA je největší veřejnou celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Uskuteční se v sobotu 16. října na třinácti místech ve všech krajích republiky.

 Každý účastník může vysadit stromky v lesích nové generace, pomoci s jejich oplocením či úklidem klestu nebo se jen zúčastnit doprovodného programu. Více informací ZDE.

Kromě lesnických činností je na všech 13 místech připravený program pro celou rodinu. Na procházce s lesníky vyvěsí účastníci Dne přístřešky pro sovy a jiné noční dravce, přesvědčí se, jaké lesy podnik sází místo uhynulých porostů a co se dělá pro zadržování vody v krajině.

Děti si mohou získat odznak malého lesníka a lesnický klobouček. V rámci doprovodného programu si pro vás fotbaloví trenéři spolu s malými fotbalisty připravili fotbalové a pohybové aktivity, které si budete moci v rámci akce vyzkoušet.

Patronem akce je vítěz Ligy mistrů Vladimír Šmicer.

 

„Kalamita způsobená suchem a klimatickou změnou znamená také počátek nového lesa. Odolnějšího, druhově pestřejšího. Ten chceme představit. Vyberte si tedy 16. října některou ze třinácti lokalit, nejbližší vašemu bydlišti, a zasaďte symbolicky třeba jen jedinou sazeničku,“ vzkazuje generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

Fotbalová asociace ČR si je plně vědoma problematiky ochrany přírody a obtíží, které pro lesy znamená závažná kůrovcová kalamita, která se českými lesy prohnala. Spolu s malými fotbalisty se tak sázení stromů v rámci akce na Konopišti zúčastní i zástupci FAČR.

Přijďte i Vy s námi sázet nové lesy!