7. 8. 2016

Fotbal v olympijském parku Rio-Lipno 2016

Velmi pestrý program fotbalu nabízí Olympijský park RIO-LIPNO 2016 v době od 9. do 17. 8. 2016.

Nejen sporty olympijské, ale i ty, které se do Ria neprobojovaly, mají své zastoupení v rámci Olympijského parku RIO-LIPNO 2016 a pro širokou veřejnost připravily velmi pestrý sportovní program. Samozřejmě také fotbal nabízí zajímavé akce pro všechny jeho milovníky od 9. do 17. srpna 2016.

Jaká je nabídka

Program je připravený opravdu pro širokou veřejnost od těch nejmenších, dětí předškolního věku až po ty nejstarší, kteří s fotbalem aktivně skončili a věnují se mu již jen pasivně, tak jako mnoho dalších fanoušků fotbalu. Během 8 dnů mohou navštívit celkem 42 akcí spojených s fotbalem

První skupinu akcí spojuje přímo Olympijský park RIO-LIPNO 2016 v Lipně nad Vltavou, kde bude po celou dobu stánek FAČR s minihřištěm. Tam si budou moci proti sobě zahrát jakákoliv dvojice 1:1, v daném místě budou probíhat autogramiády významných českých fotbalových osobností jak let minulých, například vítězů OH z Moskvy 1980, přes vicemistry z Anglie 1996 až po současné aktivní ikony české i zahraniční ligy. Zároveň zde představíme několik nových projektů FAČR, jako například Regionální fotbalovou akademie Jihočeského kraje, projekt podpory dívčího fotbalu KFS Jihočeského kraje, walking football pro hráče nad 60 let a další.

Druhou skupinu akcí jsou turnaje, mířené do všech věkových kategorií, na které se mohou přihlásit jakákoliv družstva či jednotlivci! V sobotu 13. 8. proběhne turnaj hráčů nad 35 let formou 7+1 na šířku hřiště a souběžně na druhé polovině stejným formátem 7+1 turnaj žen. Druhý den 14. 8. proběhne turnaj smíšených trojic, kdy například rodina (táta, máma, dcera, syn) sestaví trojici a v ohraničeném hřišti sehrají miniturnaj přihlášených trojic. V úterý 16. 8. 2016 je na programu utkání hráčů 60ti let a starších – zmíněný walking football (chodící fotbal) a vše 17. 8. turnaje mladších a starších přípravek do kterého se mohou přihlásit třeba jen oddíly mladší či starší přípravky individuálně.

Třetí částí jsou exhibiční utkání hvězd českého fotbalu a to 12. 8. v Loučovicích vicemistrů EURA 1996 v Anglie, kteří přijedou ve vynikající sestavě (účast přislíbili Kuka, Šmicer, Berger, Kouba, Kadlec, Ujfaluši, Suchopárek, Kubík, Hašek, Straka, Rada, Hapal, Látal a další) proti SK Dynamo České Budějovice „35“.

V Dolním Dvořišti sehraje exhibiční utkání 13. 8. stará garda Slavie Praha a 16. 8. vítězové LOH v Moskvě 1980. Na hřišti ve Frymburku lze opět vidět v akci vynikající hráče let minulých – například Panenku, Vízka, Bergera, Semana, Netoličku, Kunza, Mazuru, Radimce, Němece, střelce zlatého gólu Svobodu, Pokludu, Václavíčka, Rotta, Štambachera, Rygela a další.

Čtvrtá část fotbalového programu pak skýtá ostatní akce, jako jsou turnaje Plážové kopané přímo v Olympijském parku v beach aréně, turnaj na novém golffotbalovém hřišti ve Frymburku či otevřené tréninky pro hráče kategorie přípravek a žáků s profesionálními trenéry FAČR, na který může přijít jakýkoliv hráč či hráčka daného věku. Tyto tréninky budou probíhat na všech hřištích lipenska – v Horní Plané, Černé v Pošumaví, Frymburku, Lipně, Loučovicích, Vyšším Brodě a Dolním Dvořišti.

PODROBNOSTI O JEDNOTLIVÝCH AKCÍCH FOTBALU V OH PARKU RIO-LIPNO NA WWW.FOTBAL.CZ.

Jak se přihlásit

Veškerý přihlašovací systém běží na webových stránkách www.olympijskeparky.cz, kde je nutné přihlášení. Po přihlášení je možné stáhnout si jednotlivé pokyny a propozice. Zároveň lze  požádat o jakékoliv informace emailem na adrese tomas.maruska@fotbal.cz

Jak se v OH parku Rio-Lipno pohybovat

Organizátor celého projektu ČOV připravil v Loučovicích ve spolupráci s Jihočeským krajem záchytná parkoviště a po Lipensku budou jezdit v pravidelných krátkých intervalech zdarma autobusy. Proto počítejme s omezenou možností individuální dopravy a vždy raději vyjeďte s předstihem.

Kliknutím na obrázek otevřete kompletní fotbalový program olympijského parku Rio-Lipno 2016.