12. 5. 2023

Finálový turnaj PLANEO Cupu poprvé zavítá do Kuřimi

Ve dnech 13. – 14. 5. se na fotbalovém stadionu FC Kuřim uskuteční finálový turnaj jedenáctého ročníku Poháru mládeže FAČR, který se hraje pod názvem PLANEO CUP. 

V úvodních dvou turnajích se podařilo zvítězit dvěma brněnským týmům, a proto je téměř symbolické, že další boje o cennou trofej míří do městečka nedaleko moravské metropole.

Finálové turnaje Poháru mládeže FAČR odstartovaly triumfem Zbrojovky Brno, která kralovala ve Vysokém Mýtě v kategorii U13. I další prvenství putovalo do druhého největšího města republiky, ale tentokrát si pověsili na krk zlaté medaile mladí fotbalisté kategorie U11 ze Sparty Brno, přičemž její městský rival Zbrojovka skončila na druhém místě.  Třetí finálový turnaj v Kuřimi, která leží jen pár kilometrů severně od Brna, tak bude mít určitě zcela výjimečnou atmosféru.

V Kuřimi se utká 24 nejlepších týmů věkové kategorie U12, mezi kterými nebudou chybět ani domácí mladíci. Na FC Kuřim čeká pikantní duel, když se v lokálním derby hned v základní skupině utkají se Zbrojovkou, která je zatím díky vítězství a jednomu druhému místu nejlepším klubem letošního ročníku Planeo Cupu. Kuřim a Zbrojovka ještě v základní fázi turnaje narazí na Dynamo České Budějovice, FC Hradec Králové, Táborsko a Hlučín.

V Kuřimi nebudou chybět ani další známé týmy z celé republiky jako jsou např. Sparta Praha, Slavia Praha, Slovan Liberec, Baník Ostrava a další.

V této kategorii jsou už nyní vidět rodící se fotbalové hvězdy, které by jednoho dne mohly běhat po ligových trávnících. Z celkového počtu 924 týmů z 260 klubů čítající více než 18.000 hráčů a hráček se v každé věkové kategorii probojovalo do jarních bojů 24 nejlepších týmů. To dokresluje, jak náročná cesta to pro mnohé z nich byla a zároveň jaký vrchol sezóny to pro ně znamená.

Do Kuřimi se chystají i zajímavé fotbalové osobnosti. Internacionály bude zastupovat legendární kanonýr Karel Kroupa, trenér regionální akademie a bývalý hráč Zbrojovky, Denizlisporu a Innsbrucku Tomáš Abrahám nebo aktuální kouč Kuřimi a bývalý ligový trenér Svatopluk Habanec.

Pravidelným návštěvníkem finálových turnajů je každým rokem odchovanec Tatranu Bohunice a Zbrojovky, bývalý reprezentant a hráč mj. Anderlechtu Brusel, Norimberku nebo Wolfsburgu Jan Polák, který ve Vysokém Mýtě sledoval ve vítězném týmu Zbrojovky i svého syna Dominika.

„Strašně si to užívám, baví mě, když vidím, jak ti kluci rostou, jak se rozvíjejí a mám z toho velkou radost. Je super, že se potkají týmy z celé republiky, kdy aspoň vidíme, jak jsme na tom ve srovnání s jinými týmy. A pak si myslím, že i když v této kategorii hrají svou soutěž na velkém hřišti, tak je dobré, že si zahrají na menším plácku, kdy můžeme vidět jejich přehled a techniku, více šancí a akce jeden na jednoho apod. Fotbal se vyvíjí, vidíme to všude ve světě a snažíme se i u nás. Investuje se, trenéři se snaží, i když je to samozřejmě těžké. A myslím, že když jsou lidé na správných místech, tak vychováme kluky tak, jak jsme je vychovali předtím.“

Kuřim se podobně jako další pořadatelé Vysoké Mýto, Uničov, Hlučín, Benešov a Varnsdorf na finálový turnaj několik měsíců pečlivě připravoval společně s realizačním týme PLANEO CUPu a FAČR, aby během nadcházejícího víkendu prožili hráči, trenéři ale i rodiče nezapomenutelné chvíle.

„Pro nás je Pohár mládeže jednoznačná volba. Fotbal je nejpopulárnější sport v České republice a děti jsou naše budoucnost, takže spojení fotbalu a podpory dětí je naprosto logickým krokem a jsme hrdí, že můžeme být partnerem projektu. Snažím se jet na všechny finálové turnaje, loni jsem byl na pěti a letos jich zvládnu také pět. Hlavně jde o to, aby si to děti užívaly a měly úsměv na tváři,“ říká Tomáš Opluštil, ředitel maloobchodní sítě PLANEO.

Jak už si účastníci PLANEO CUPu zvykli, i letos se na zmíněných finálových turnajích objeví spousta fotbalových osobností a dle časových možností také dlouholetí ambasadoři a průvodci celým ročníkem Pavel Čapek a Jakub Kohák. Především se ale všichni můžou těšit na špičkový fotbal věkové kategorii U12.

ROZLOSOVÁNÍ FINÁLOVÉHO TURNAJE – PLANEO CUP, U12, KUŘIM

SKUPINA A

SKUPINA B

SKUPINA C

SKUPINA D

SK Slavia Praha

FK Náchod

SK Dynamo Č. Budějovice

AC Sparta Praha

SK Hanácká Slavia Kroměříž

FC Baník Ostrava

FC Zbrojovka Brno

1.FC Slovácko

FK Neratovice-Byškovice

FK Jablonec

FC Hradec Králové

FC Tempo Praha

Slezský FC Opava

1.HFK Olomouc

FC Kuřim

SK Sigma Olomouc MŽ

FK Teplice

FC Slovan Liberec

FC Táborsko

FK Meteor Praha VIII

FK Pardubice

FK Dukla Praha

SK FC Hlučín

FK Viagem Příbram

 

FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUP – POHÁR MLÁDEŽE FAČR 2022/23

U13: 29. - 30. 4. 2023 Vysoké Mýto
U12: 13. - 14. 5. 2023 Kuřim
U11: 6. - 7. 5. 2023 Benešov
U10: 20. - 21. 5. 2023 Hlučín
U9: 27. - 28. 5. 2023 Varnsdorf
U8: 3. - 4. 6. 2023 Uničov


Kompletní rozlosování najdete ZDE.