27. 8. 2020

Finále DD Cupu ve středu 2. září

Národní finále turnaje O pohár české fotbalové reprezentace je na programu již ve středu 2. září v Praze na Stadionu Evžena Rošického. Turnaj je součástí soutěže dětských domovů DD Cup a je pořádán pod záštitou Fotbalové asociace České republiky.

Patronem již 17. ročníku soutěže je tentokrát ženská fotbalová reprezentace. Závěrečného turnaje na Strahově se přímo zúčastní trenér Karel Rada a reprezentantky Lucie a Irena Martínkovy s Petrou Vyštejnovou.

Sociální projekt DD Cup je velice úspěšný, v roce 2017 vyhrál ocenění UEFA Foundation for Children Award. „Když se řekne fotbalová asociace, tak se každému v první řadě vybaví fotbal, ale pro nás to není jen fotbal na zeleném trávníků. Je to celá řada akcí a příběhů, které se odehrávají mimo něj. Pro nás je práce na sociálních projektech naprosto nezbytnou a elementární součástí fotbalu,“ říká Jan Pauly, generální sekretář FAČR.

 

Do letošního ročníku fotbalového turnaje DD Cup se zapojilo celkem 28 dětských domovů.

Ze čtyř kvalifikačních turnajů, které se hrály v tréninkových areálech prvoligových klubů Slavie, Baníku Ostrava, Plzně a Jablonce, vzešlo 12 finalistů (Čeladná, Dlažkovice, Frýdek Místek, Tachov, Horšovský Týn, Cheb a Horní Slavkov, Chrudim, Melč, Nový Jičín, Praha Dolní Počernice, Tachov, Unhošť, Ústí nad Labem – Severní terasa).

„Jsem ráda, že fotbal prostřednictvím sociálních projektů pomáhá, a v tomto případě navíc pomáhá dětem, které pomoc potřebuji,“ připomíná význam turnaje Michaela Veselá, manažerka sociálních projektů FAČR, která má celý projekt DD Cup na starosti.

Národní finále DD Cupu začínají ve středu 2. září na strahovském Stadionu Evžena Rošického od 9.00, program končí v 16.00. Rozpis všech zápasů naleznete zde v příloze.