14. 9. 2020

FC Slavia Karlovy Vary je veteránský mistr České republiky!

V krásném fotbalovém areálu FK Nové Sady Olomouc, který využívají i hráči Regionální fotbalové akademie Olomouckého kraje, se v pátek 11. září odehrálo už 6. Mistrovství České republiky veteránského fotbalu, pro hráče nad 40 let. Finálového turnaje se zúčastnilo 15 nejlepších týmů z České republiky.

Týmy se utkaly ve čtyřech skupinách, ze kterých do čtvrtfinále postupovaly vždy dva nejlepší, ostatní týmy se dle umístění ve skupinách postupně utkaly o umístění na 9. - 15. místě. Z původních šestnácti týmů se totiž nakonec zúčastnilo pouze patnáct družstev. 

Svůj první titul si po loňském čtvrtém místu vybojovali hráči FC Slavia Karlovy Vary, když ve finále porazili tým FK SK Polanka. Výrazně k tomu pomohl i nejlepší střelec turnaje, Tomáš Kalán s pěti brankami a nejlepší hráč turnaje, kterým se stal František Dřížďal, oba z FC Slavia Karlovy Vary.

„Jsem nadšený, že se myšlenka veteránského fotbalu ve 14ti krajích pořád rozvíjí a je tu k vidění skvělý fotbal. Navíc pro nás i tahle fotbalová soutěž naplňuje naši myšlenku fotbalu, jako celoživotního sportu,“ řekl k finálovému turnaji Otakar Mestek, vedoucí Grassroots úseku FAČR, který turnaj organizuje.

„Já jsem nesmírně poctěn, že jsem patronem tohohle turnaje a velmi šťasten, že jsem tu potkal spoustu hráčů, které jsem trénoval, ale i hráče, kteří hráli proti mně a poráželi mě,“ řekl Petr Uličný, trenér a patron turnaje.

 

Turnaje se zúčastnila řada osobností z fotbalového i z veřejného života. Za Fotbalovou asociaci České republiky Zdeněk Zlámal - I. místopředseda FAČR za Moravu a Otakar Mestek - vedoucí úseku Grassroots FAČR.

Za pořádající Olomoucký KFS Mgr. Stanislav Kaláb - předseda KFS Olomouc, Mgr. Josef Ondroušek - místopředseda KFS Olomouc, Ladislav Okleštěk - hejtman Olomouckého kraje, Martin Major - 1. náměstek primátora města Olomouc a Michal Stavinoha - místopředseda FK Nové Sady.

Největší radost, ale bez pochyby všem udělal svojí přítomností patron turnaje, trenér Petr Uličný.

Turnaje se zúčastnili také bývalí ligoví fotbalisté jako Marek Heinz, Václav Koloušek, Tomáš Janů, Aleš Urbánek či František Dřížďal. Turnaj s mikrofonem moderoval David Kobylík.

Konečné pořadí finálového turnaje VI. MČR veteránského fotbalu 2020:

 1. FC Slavia Karlovy Vary
 2. FK SK Polanka
 3. FC RAK Provodov
 4. TJ Sokol Plumlov
 5. FC Hněvotín
 6. FK Slavoj Žatec
 7. TJ Svitavy
 8. FC Nový Hradec Králové
 9. SC Olympia Radotín
 10. SK Baťov 1930
 11. FK Bohemia Světlá n. Sázavou
 12. OFS Šumperk
 13. FC Slovan Liberec garda
 14. FK SK Bosonohy
 15. Fotbal Studénka
 • Nejlepší střelec: Tomáš Kalán - FC Slavia Karlovy Vary (5 branek)
 • Nejlepší brankář: Miroslav Dostál - FK SK Polanka
 • Nejzkušenější hráč: Petr Trávníček - SK Baťov 1930 (ročník 1956)
 • Nejlepší hráč: František Dřížďal - FC Slavia Karlovy Vary