7. 2. 2023

FAČR vyjádřila soustrast a podporu turecké fotbalové asociaci

Předseda Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Petr Fousek při pondělní osobní komunikaci s prezidentem Turecké fotbalové federace Mehmetem Büyükekşim a generálním sekretářem Kadirem Kardaşem vyjádřil soustrast a sounáležitost v souvislosti s ničivým zemětřesením, které si v centrální části Turecka u hranic se Sýrií vyžádalo již přes pět tisíc obětí.

„Při komunikaci s nejvyššími představiteli Turecké fotbalové federace jsem za celý český fotbal vyjádřil upřímnou soustrast a podporu v souvislosti se zemětřesením, které v uplynulých dnech postihly oblast města Gaziantep a jeho okolí.

S obrovským zármutkem sledujeme následky této katastrofy a její dopad na tamní civilní infrastrukturu, tu fotbalovou pochopitelně nevyjímaje. Tato událost je pro naši asociaci citlivou i proto, že ve městě Gaziantep náš národní tým před pouhými třemi měsíci sehrál přípravné utkání proti turecké reprezentaci a v místním klubu zanechali stopu také čeští hráči včetně aktuálně působícího Matěje Hanouska a dříve Tomáše Pekharta či Františka Rajtorala.

Pokud jde o Matěje Hanouska, osobně s ním hovořil generální sekretář FAČR Michal Valtr a zůstávají nadále v kontaktu. Soucítíme také zejména s prezidentem turecké federace Mehmetem Büyükekşim, který z Gaziantepu pochází a dříve v tamním klubu zastával nejvyšší pozice. Také proto jsme považovali za čest, že jsme na zdejším stadionu nedávno jako první tým mohli nastoupit proti domácí reprezentaci,“ uvedl Fousek.

Zdůraznil, že FAČR bude se svými protějšky z Turecké fotbalové federace i nadále v kontaktu.