"Vidím obrovský význam ve vzdělávání trenérů, rodičů, ale i dětí, nejenom ve škole, ale i ve sportu, aby věděly, jak předcházet problémům a jak co nejlépe nastavit týmové prostředí," uvedl v tiskové zprávě prezident unie trenérů Verner Lička.

FAČR představila loni v září aktualizovaný Manuál pro trenéry, rodiče a děti, který má pomoci v otázkách prevence a řešení negativních vlivů, jež mohou mladí sportovci zažít. Navázala tak na projekt, který začal před čtyřmi lety a ocenila ho evropská fotbalová unie UEFA.

Během zářijového semináře v Praze vystoupilo v pěti tematických celcích devět lektorů se zkušenostmi ze sportovního prostředí.

Téma Budování vítězného týmu řešili Martin Daněk a Marek Vojta, Transformační koučink přednesl Martin Vlk, o práci sportovního psychologa mluvil Martin Macháček a Mapování vztahů ve skupině řešili Otmar Litera a Rudolf Kubík. Téma Manuálu pro trenéry rodiče a děti pak přednesly Regina Jandová, Ilona Burgrová a a Michaela Veselá.

 

"Sport významně pomáhá v rozvoji duševního zdraví. Dítě se učí, že v životě je řád a systém velmi důležitý. Pozitivní přijetí trenérského manuálu na podzim loňského roku bylo ještě větší, než jsme čekali. Trenéři se velmi aktivně zapojují, více si všímají a učí se reagovat na psychické problémy dětí. Naším dalším krokem bude propojení co největšího počtu sportovních svazů. Děti jsou nejohroženější skupina, musíme je chránit, ale stejně tak chceme, aby si trenéři vždy věděli rady," řekla manažerka sociálních projektů FAČR Michaela Veselá.

Účastníky pozdravil i předseda FAČR Petr Fousek. „Seminář je jasným důkazem, že se asociace věnuje nejen reprezentacím, domácím soutěžím i ale také různým projektům včetně sociálních. Podle účasti, zájmu a také obsahu jsem viděl přímo na místě, že šlo o úspěšný seminář,“ uvedl Fousek.

Partneři akce: FAČR, UČFT, NH Prague City, #BeActive/Evropský týden sportu.

Seminář na podporu bezpečného prostředí ve sportu

Seminář na podporu bezpečného prostředí ve sportu