12. 1. 2021

FAČR slaví v tomto roce 120 let našeho fotbalu

Český svaz footballový (ČSF) byl v restauraci u Zlaté Váhy v Praze založen v sobotu 19. října 1901 a na tento rok tak připadá oslava již 120 let organizovaného fotbalu u nás. FAČR si chce toto výročí připomenout celou řadou aktivit a projektů.

„Oslavy 120 let našeho fotbalu jsme vlastně zahájili již na přelomu roku prezentací kalendáře s názvem Největší úspěchy českého fotbalu v obrazech. Právě v něm současní reprezentanti vzdávají hold všem největších reprezentačním úspěchům ve stodvacetileté historii našeho sportu v Česku,“ říká ředitel Oddělení komunikace FAČR Michal Jurman.

Více o speciálním kalendáři na rok 2021 si můžete přečíst ZDE.

 

FAČR pro účely oslav 120 let našeho fotbalu vytvořila speciální logo, které chce používat nejen na propagačních materiálech ale i v rámci dalších aktivit, které budou s tímto fotbalovým výročím v roce 2021 spojeny.

„Největším projektem, který chceme v této souvislosti dotáhnout do úspěšného konce, je výroba speciálního seriálu, který by po vzoru již zmíněného kalendáře spojoval naši fotbalovou současnost s historií. Mapovat by měl všechny největší reprezentační úspěchy od stříbra na MS 1934 přes finálovou účast na MS 1962 v Chile, až po úspěchy současné generace hráčů v čele s Tomášem Součkem.

Jde o opravdu ambiciózní projekt, který by měl přesně zapadnout do mozaiky toho, jak vnímáme oslavy podobně důležitého jubilea. Navíc bychom chtěli v tomto roce spustit i speciální podcast, ve kterém by exkluzivní hosté glosovali nejen historické události českého fotbalu, ale věnovali se také aktuálním tématům s přesahem do oblastí rozvoje např. práce s mládeží nebo ženského fotbalu. Práce tak před sebou máme opravdu více než dost,“ doplňuje další konkrétní plány za FAČR Jurman.

Kalendář reprezentačních akcí 2021 najdete ZDE.

Pozornost především fotbalových fanoušků bude v roce 2021 pochopitelně směřovat hlavně k účasti národního týmu na finálovém turnaji EURO, který může být v případě úspěchu svěřenců trenéra Šilhavého asi tou nejlepší možnou oslavou fotbalu u nás.

FAČR zároveň chystá celou řadu další doprovodných akcí a projektů, které bude během roku 2021 postupně prezentovat.