12. 10. 2017

FAČR posílá otevřený dopis MŠMT k Programu IV

Fotbalová asociace ČR žádá v otevřeném dopise ministra školství, mládeže a tělovýchovy Stanislava Štecha, aby urychleně řešil problém s nově vypsanými podmínkami dotační výzvy v programu IV. Ty totiž neumožňují žádat o peníze jednotlivým klubům, ale pouze FAČR, která však peníze následně nesmí přerozdělit. Pro malé fotbalové kluby je tato situace likvidační.

"Výkonný výbor FAČR z principu nesouhlasí s tím, jak je vypsán program IV. Proto píšeme panu ministrovi otevřený dopis, aby situaci řešil," uvedl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Požadavky ministerstva školství v dotačním programu na provoz a údržbu vlastních i oddílových sportovišť nesplňuje až 90 procent sportovních klubů a tělovýchovných jednot. Ve fotbale se to týká potenciálně 3500 klubů.

"Chtěly by žádat, ale nemohou, protože jim to podmínky neumožňují. Nevíme, proč se ministerstvo rozhodlo jít touto cestou, považujeme to za diskriminační. Týká se to všech sportů, nejen fotbalu. My komunikujeme s kluby a vidíme, že je to obrovský problém. Nemají na vodu a energii, děti se nemají kde převlékat. Týká se to i drobných úprav infrastruktury. Je to kritická situace." doplnil Rudolf Řepka.

ZNĚNÍ OTEVŘENÉHO DOPISU MŠMT NAJDETE V PŘÍLOZE NÍŽE:

Dokument

12. 10. 2017

MŠMT - Otevřený dopis Fotbalové asociace ČR