25. 11. 2017

FAČR gratulovala k narozeninám lékařské legendě Jiřímu Dvořákovi

Jiří Dvořák je v lékařské oblasti fotbalovou legendou, která stála do loňského roku v čele lékařské komise Mezinárodní fotbalové federace FIFA. 22. listopadu oslavil rodák z Hulína u Kroměříže 69. narozeniny a FAČR nezapomněla k jeho výročí popřát.

„Bylo mi ctí opět setkat se po nějaké době s takovou persónou, jakou Jiří Dvořák je. Debaty s ním, i obecně celý jeho život, jsou pro mě jednou velkou, nejen fotbalovou, inspirací,“ říká Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka, který na osobním setkání předal Jiřímu Dvořákovi za FAČR reprezentační dres s číslem 69 a Dvořákovým příjmením.

Přední český neurochirurg, který emigroval a usadil se následně v Curychu, se proslavil už v úvodu svého působení na FIFA, kdy jako jeden ze svých prvních případů, řešil doping Diega Maradony během amerického mistrovství světa. Od roku 1994 se Dvořák v pozici šéfa lékařské komise FIFA zúčastnil hned šesti světových šampionát a v přímém kontaktu spolupracoval s celou řadou těch největších fotbalových hvězd typu Messiho nebo Cristiana Ronalda.

FAČR neustále spolupracuje s doktorem Dvořákem a jeho metodu 11 cviků, které podporují prevencí zranění (a kterou propagoval např. i Pavel Nedvěd), zavádí do výuky na regionálních akademií i do přípravy reprezentačních výběrů.

22. listopadu oslavil Jiří Dvořák 69. narozeniny, FAČR přeje hlavně hodně zdraví!