12. 6. 2018

Dorost Barcelony přijede na All Stars Cup do Prahy

V Praze se ve dnech 15. až 17. června uskuteční 10. ročník mezinárodního turnaje hráčů do 16 let nazvaný All Stars Cup. Ten se hraje pod záštitou FAČR, ale poprvé je asociace i spolupořadatelem a podílí se i na finančním zabezpečení akce, protože jí přikládá enormní význam a považuje ji za přínosnou a podnětnou.


Ředitel Sportovně-technického oddělení FAČR Michal Prokeš vysvětluje důvod tohoto kroku: „Jde o akci, kterou leze považovat za jednu z nejlepších ve střední Evropě. Začala jako projekt dvou nadšenců a postupně získala takovou prestiž, že do Prahy pravidelně přijíždějí týmy z významných klubů a navíc na své náklady. To platí například i o FC Barcelona. Z praxe vím, že dostat se ke španělským výběrům je velice obtížné a Barcelona je ještě obtížnější. Obvykle si nechá svoji značku zaplatit, když někam přijede. A tady to nestálo nic! Turnaj je cenný tím, že umožňuje mezinárodní konfrontaci širokému množství hráčů z českých klubů.“

Těch se zúčastní sedm: 1. FC Slovácko, Bohemians Praha 1905, FK Dukla Praha, FC Fastav Zlín, SK Slavia Praha, FC Viktoria Plzeň, FC Zbrojovka Brno.

V poli devíti týmů ze zahraničí najdeme obhájce loňského prvenství portugalský FC Porto, ale také zvučná klubová jména – FC Barcelona, Paris St. Germain, Hertha Berlín, Zenit Petrohrad, Besiktas Istanbul, a také zástupce jiných kontinentů a představitele odlišných fotbalových stylů - SC Gabala (Ázerbájdžán), loňského finalistu Avispa Fukuoka (Japonsko) a Chivas Guadalajara (Mexiko)

Patrony turnaje jsou bývalí vynikající fotbalisté Vladimír Šmicer a Karol Kisel. Hrát se bude v areálu SC Horní Počernice, kde jsou k dispozici dvě travnaté hrací plochy a zápasy budou probíhat paralelně na obou. Zápas o 3. místo a finále se uskuteční v neděli 17. června na stadionu Bohemians ve Vršovicích. Na stránkách www.allstarscup.cz je možno najít více o turnaji i podrobný program.