3. 9. 2021

Domčův sen - III. ročník charitativního turnaje v sobotu 4. září

V sobotu 4. 9. 2020 se v Tréninkovém centru mládeže na ulici Sladovnická 17 v Brněnských Ivanovicích uskuteční akce Domčův sen. 

Turnaj se uskuteční i pod záštitou Fotbalové asociace České republiky a předsedy Petra Fouska.

Myšlenka uspořádat charitativní fotbalový turnaj vznikla jako vzpomínka na spoluhráče Dominika Bártu z fotbalového klubu FC Svratka Brno, který ke konci roku 2018 podlehl těžké onkologické nemoci.

Dominik miloval fotbal a jeho snem bylo, až se uzdraví, uspořádat fotbalový turnaj a jeho pomocí podpořit NFDO Krtek www.krtek-nf.cz, který pomáhá svou činností mimo jiné onkologicky nemocným dětem a jejich rodičům. Turnaj je pojatý jako celospolečenská akce a cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi, pro které je také připraven bohatý doprovodný program.

Tak jako u předcházejících dvou ročníků jejím hlavním smyslem zůstává nejen sportovní úroveň, ale také aktivní zapojení hráčů a týmů do podpory charitativního projektu a uvědomění si hodnoty zdraví pro život. Hráči se, většinou poprvé, stanou donátory nadačního fondu a mohou se tak zapojit svou činností – hrou do pomoci druhým. Startovné budou přihlášené týmy opět zasílat přímo na účet NFDO Krtek jako svůj charitativní dar.

Na místě bude mít každý možnost zakoupit předměty se symbolem NFDO Krtek a i touto formou může v průběhu celého dne přispět na dobrou věc a podpořit tím myšlenku celého turnaje.

Cílem akce je zviditelnění NFDO Krtek, který dlouhodobě podporuje pacienty oddělení dětské onkologie v Brně a jejich rodiče. Jedná se o fond s celostátním dosahem (pacienti jsou z celé republiky), ale povědomí o jeho činnosti není ani v Brně tak velké, jak by si zasloužil. Proto se i touto formou snažíme oslovit širokou, a to nejen brněnskou, veřejnost.

V rámci akce kromě fotbalového turnaje bude k dispozici také doprovodný program, připravený především pro děti. K dispozici budou střelba na branku s měřením rychlosti, nafukovací skákací hrad či lezecká stěna nebo malování na obličej a spoustu dalšího.

Fotbalový turnaj

V sobotu 4. 9. 2021 se ve Fotbalovém centru Brno na ulici Sladovnická v Brněnských Ivanovicích uskuteční akce Domčův sen. Jedná se již o 3. ročník charitativního fotbalového turnaje na podporu NFDO Krtek.

Letošní ročník bude nově určený pro hráče a hráčky ve věku 10-12 let, kdy souběžně proběhnou 2 turnaje pro chlapecké a dívčí týmy, díky čemuž navýšíme celkovou kapacitu turnaje z původních 10 na 24 týmů. Turnaje se tedy zúčastní přes 300 hráčů a hráček a 60 členů realizačních týmů.

Startovné budou zúčastněné týmy, jak v předešlých ročnících, posílat přímo na účet NFDO Krtek a bude celé použito na jeho činnost. Každý zúčastněný tým obdrží na turnaji symbolický šek od NFDO Krtek.

Další novinkou v programu je zařazení penalt. V základních skupinách budou po každém zápase rodiče kopat penalty a za každou proměněnou penaltu přispějeme Klinice dětské onkologie Brno na potřebný přístroj nebo zařízení.

Diváci mohou sledovat aktuální výsledky na svých chytrých mobilních telefonech on-line na k tomuto účelu vytvořených webových stránkách vysledky.domcuvsen.cz. Stránky budou zprovozněny po rozlosování přihlášených týmů do skupin.

Další informace najdete v příloze níže. 

Dokument

3. 9. 2021

Domčův sen - III. ročník charitativního turnaje v sobotu 4. září