20. 1. 2017

Dětský fotbalový pohár již posedmé

Dětský fotbalový pohár 2017 odstartoval svoji pouť v úterý 17. ledna v hale v Praze na Pankráci. Oblíbený turnaj je největší halovou soutěží pro žáky a žákyně prvních a druhých tříd pražských základních škol.

Dětský fotbalový pohár je již po sedmé pořádán Pražským fotbalovým svazem za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Prahy 1. Do letošního ročníku se přihlásilo přes devadesát týmů ze základních škol z celé Prahy, což překonalo loňský rekordní počet účastníků.

„Hlavním cílem a smyslem tohoto turnaje je přivést k fotbalu další kluky a holky, kteří zatím nejsou registrovaní v žádném klubu a pomoci tak pražským oddílům s náborem nových hráčů. Věřím, že letošní sedmý ročník bude opět o něco kvalitnější než ty předchozí. Doufám, že si děti z turnaje odnesou nezapomenutelné zážitky a přimějeme je k tomu, aby se sportu věnovaly pravidelně,“ uvedl předseda Pražského fotbalového svazu Dušan Svoboda.

Letošní Dětský fotbalový pohár je rozdělen do dvanácti základních kol, které se odehrají v halách na Pankráci, Motorletu, Jedenáctce a Petřinách. Čtyřiadvacet finalistů základních kol postoupí do tří semifinálových turnajů. Celý turnaj završí finálový turnaj na Petřinách na konci března.

V minulých letech získal Pražský fotbalový svaz pro své mládežnické projekty čtyři patrony z řad fotbalistů čtyř pražských prvoligových klubů a letošní rok není výjimkou. Vzory malých fotbalistů a fotbalistek budou v tomto roce Matěj Pulkrab (Sparta), Michal Bezpalec (Dukla), Michal Hubínek (Bohemians) a Michal Frydrych (Slavia).

Pro všechny účastníky jednotlivých kol Dětského fotbalového poháru organizátoři připravili drobné dárečky a medaile, které jim budou jejich účast v turnaji připomínat. Díky tomu, že je turnaj ideální příležitostí, kde malé hráče i hráčky oslovit, zváni jsou také zástupci mládežnických kategorií pražských klubů.

Jak vypadal Dětský fotbalový pohár v loňském roce?