1. 11. 2018

Česká republika se uchází o finále ženské LM v roce 2021!

Český fotbal cílí na velký mezinárodní diplomatický úspěch v podobě pořádání finále ženské Ligy mistryň v roce 2021. Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci s SK Slavia Praha oznámila svůj záměr ucházet se o organizaci závěrečného utkání nejprestižnější ženské klubové soutěže. 

Pokud by česká kandidatura uspěla, hostila by prestižní utkání Eden Aréna v pražských Vršovicích.

"Po důkladném zvážení všech okolností jsme se rozhodli přijmout tuto velkou výzvu a pokusit se do Prahy přivést dva nejlepší ženské týmy Ligy mistryň v roce 2021. Vnímáme stále rostoucí popularitu ženského fotbalu v České republice, pražská Slavia má navíc velmi úspěšný ženský tým, který se v posledních sezonách výrazně prosazuje právě v Lize mistryň, a také proto by Edenu takový zápas slušel. Pokud bychom uspěli, byla by to fantastická událost pro celý český fotbal a další velká vzpruha pro jeho už zmíněnou ženskou část,“ řekl generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Proti české kandidatuře stojí švédský Göteborg. „Uvědomujeme si, že čelíme velmi silnému protivníkovi. Švédský ženský fotbal znamená absolutní světovou špičku a je zřejmé, že také jeho kandidatura bude mít velkou sílu. Jdeme do souboje s velkým soupeřem naplno, ale také se vším respektem,“ dodal Řepka.

V Edenu se už v roce 2013 uskutečnil zápas Superpoháru mezi Chelsea a Bayernem Mnichov, který z hlediska organizační stránky vysoce ocenili také zástupci UEFA. Na domovském stánku pražské Slavie také pravidelně hraje česká reprezentace.