2. 11. 2021

Česká fotbalová mašina: 3. díl s názvem Na Bělehrad! na ČT sport

Pod švejkovským zvoláním Na Bělehrad! můžete dnes večer na programu ČT sport shlédnout již třetí díl TV seriálu Česká fotbalová mašina, který v rámci oslav 120 let našeho fotbalu mapuje největší fotbalové úspěchy české a československé reprezentace.

Jak napovídá samotný podnázev, FAČR se v tomto díle věnovala především historickému zlatu z ME v roce 1976.

Čtyřicet pět let uplynulo už letos od možná největšího úspěchu v dosavadní historii našeho reprezentačního fotbalu. O velkou senzaci se v tehdejší Jugoslávii postaral podceňovaný výběr trenéra Václava Ježka, který pro nás získal v roce 1976 první a zatím i poslední titul mistrů Evropy.

„Setkání s legendami typu Dobiaš, Panenka nebo Viktor vnímám v tomto díle jako jeden z nejsilnějších a také nejpříjemnějších momentů celého natáčení. Není v něm žádný patos, ale obrovská ukázka lidství, kamarádství, nadhledu a také vtipu. Opravdu věřím, že při některých průpovídkách pana Dobiaše se budou tentokrát dobře bavit třeba nejen ryze fotbaloví fanoušci,“ říká k natáčení dílu s názvem Na Bělehrad! scenárista a průvodce seriálem Michal Jurman.

Jaký byl význam slovenských hráčů v týmu pro ME '76? Jak si Karol Dobiaš cení gólu levou „dřevěnou“ nohou a kolik podobných v historii dal? Proč nekopal penalty ve finále slávistický František Veselý? A jak vypadá vršovický dloubák v podání dvojice Panenka -Viktor dnes? I na tyto otázky nabídne odpovědi třetí díl seriálu FAČR s názvem Česká fotbalová mašina.

Premiéru třetího dílu můžete sledovat v úterý 2. 11. v 16:20 na programu ČT sport.

Česká fotbalová mašina (3. díl: Na Bělehrad!)

Režie: M. Dobeš; Scénář: M. Dobeš, M. Jurman, M. Matoušek; Dramaturgie: M. Jurman, J. Vopršal; Komentář: P. Rímský; Hrají: K. Dobiaš, A. Panenka, I. Viktor, aj.; Premiéra: úterý 2. 11. 2021 v 16:20 na ČT sport (repríza ve středu 3. 11. 2021 v 0:15 na ČT sport).