8. 10. 2020

Česká část projektu Integriball proběhla úspěšně

V uplynulém týdnu se prostřednictvím videokonferencí uskutečnily rozhovory mezi expertním týmem projektu Integriball a zástupci FAČR.

V rámci expertního týmu byli Caroline Martin a Norbert Rubicsek ze společnosti CSCF Foundation a Jakub Čavoj ze Slovenského fotbalového svazu. Ti vedli rozhovory s integrity officerem FAČR Jiřím Hendrichem a zástupci jednotlivých oddělení FAČR. 

Postupně se zapojili za RFA Karel Poborský, za mládežnické reprezentace Tereza Šílová a Petr Havlíček. Za úsek trenérů Antonín Plachý a Jiří Strnad, za ženský fotbal Lucie Martincová a Jakub Tomek.

Za bezpečnost Vít Kraus, za futsal a plážový fotbal Martin Průša a Jan Dámec, za grassroots Otakar Mestek, David Simon a Michal Blažej, za rozhodčí Miroslav Liba a konečně Kateřina Svitková a Lukáš Ambros pro perspektivu z hráčské strany.

Uvedená setkání pomohla nejen projektu Integriball v posunutí se do další fáze, která bude částečně zaměřená na vzdělávání trenérů mládeže a žen v oblasti match-fixingu, ale i v navázání bližších kontaktů mezi kolegy při řešení sledované problematiky nastavení vzájemných vztahů do budoucna.

Všem, kteří se zúčastnili, patří velké poděkování za profesionální přístup a ochotu aktivně spolupracovat.