22. 6. 2020

Cena Nadace UEFA Foundation po čtvrté za sebou!

Již po čtvrté v řadě za sebou se povedlo proměnit FAČR nominaci na cenu Nadace UEFA Foundation for Children Award. Za rok 2020 ji vyhrál Real Top Praha! 

Součástí ocenění je navíc finanční odměna 50.000,- Eur (1.300.000,- Kč), kterou  nezisková organizace získává na podporu svých projektů.

V minulých letech cenu Nadace UEFA Foundation získaly už tři neziskové organizace, které s fotbalovou asociací dlouhodobě spolupracují.

V loňském roce Linka bezpečí a její Manuál pro fotbalové trenéry, rok před tím (2018) Speciální olympiády s fotbalem pro mentálně hendikepované sportovce a jako první cenu, za rok 2017, získal projekt Dětský domov cup – sportovní projekt pro děti z dětských domovů.

Všechny uvedené organizace musely splnit přísná nominační kritéria. Ale když se to povedlo, získaly jednak prestižní ocenění a také významné finanční ohodnocení pro svoji organizaci a podporu její práce.

 

Díky Nadaci UEFA a Fotbalové asociaci České republiky tak bylo za poslední čtyři roky, mimo naše sociální projekty, navíc rozděleno víc než pět miliónů korun.

Přestože jsou oceněné projekty velmi rozdílné, jedno je spojuje. Prostřednictvím fotbalu pomáhají dětem. Je skvělé, že i tohle fotbal a sport obecně dovede!

Cena Nadace UEFA Foundation po čtvrté za sebou!