8. 6. 2018

15. ročník fotbalového turnaje Dětský domov Cup vyvrcholil na Strahově

Jsou odehrány všechny republikové kvalifikace i národní finále a jubilejní 15. ročník fotbalového turnaje O pohár české fotbalové reprezentace, už má svého vítěze. Stali se jím na Strahově fotbalisté z dětského domova v Plzni.

Kvalifikační turnaje se odehrály v průběhu května a dětské domovy z celé ČR si mohly zahrát na hřištích týmů: FC Baník Ostrava, FK Teplice, SK Slavia Praha, FK Jablonec a FC Viktoria Plzeň. Do národního finále, které se hrálo v Praze na Stadionu Evžena Rošického, postoupilo nejlepších 12 týmů dětských domovů z celé ČR. Pohár české fotbalové reprezentace pro rok 2018 letos vyhrál dětský domov Domino Plzeň, když ve finále porazil velkého favorita, Novou Ves u Chotěboře.

 

Mezi vzácnými hosty se na hřišti objevili zástupci firmy Puma, nejen, jako sponzoři, kteří dětem přivezli dárky a ceny, ale letos se znovu aktivně zapojili i do organizace národního finále. Nechyběla ani Kpt. Bc. Eva Řádková, ze spolupracujícího Krajského ředitelství PČR, hl. m. Prahy a hlavně zástupci Fotbalové asociace České republiky. Předseda asociace, ing. Martin Malík, generální sekretář Mgr. Rudolf Řepka, vedoucí Grassroots oddělení Mgr. Otakar Mestek, ředitel komunikace Mgr. Michal Jurman a ředitel IT oddělení Pavel Nauš. Fotbalisty při Slavnostním ceremoniálu reprezentovali, čerstvá mistryně ČR ve fotbale žen, Petra Vyštějnová a hlavně bývalý fotbalový reprezentant a hráč fotbalového klubu v Jablonci, Tomáš Hubsman.

„Pamatuji si, jakou jsem měl radost, když na turnaj nebo na vyhlášení přišel někdo z osobností nebo z lidí, ke kterým jsem vzhlížel a chtěl jsem se dostat na tu jejich úroveň, takže teď to beru tak, jako poslání a pokud můžu udělat někomu radost nebo podpořit nějaký takový podobný projekt, tak jsem vždycky tomu nakloněný „řekl Tomáš Hübschman po slavnostním vyhlášení. 

Děkujeme všem dětským domovům, které se zúčastnily, vychovatelům-trenérům i dětem, všem dobrovolníkům, pořadatelům, kteří pomohli a zejména partnerům akce, bez kterých by turnaj nemohl proběhnout a těšíme se na setkání při dalších dílech Dětského domov cupu 2018!

 

Poděkování patří všem důležitým partnerům Dětského domov cupu 2018:

Fotbalová asociace České republiky, PUMA, Crocodille, Nadace ČEZ a Hlavní město Praha.

A fotbalovým klubům:

FC Baník Ostrava, FK Teplice, SK Slavia Praha, FK Jablonec a FC Viktoria Plzeň

Pořadatelé: Fotbalová asociace České republiky, 1. Sportovní a Dětský domov Dolní Počernice

Více na www.fotbal.cz, www.ddcup.cz a www.facebook.com/www.ddcup.cz. 

Dětský domov cup 2018  - Winner of the UEFA Foundation for Children Award 2017


O pohár české fotbalové reprezentace 2018:

KVALIFIKAČNÍ TURNAJE:

15. 5. Plzeň

17. 5. Teplice

23. 5. Praha

24. 5. Jablonec nad Nisou

29. 5. Ostrava

NÁRODNÍ FINÁLE:

5. ČERVEN 2018 PRAHA  Stadion Evžena Rošického

 

Výsledky 15. ročníku turnaje O pohár české fotbalové reprezentace 2018: 

1. Dětský domov Plzeň

2. Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

3. Dětský domov Radkov Dubová

4. Dětský domov Dolní Počernice

5. Dětský domov Čeladná

6. Dětský domov Lipová u Šluknova

7. Dětský domov Místo

8. Dětský domov Cheb a Horní Slavkov

9. Dětský domov Mašťov

10. Dětský domov Pardubice

11. Dětský domov Melč

12. Dětský domov Unhošť